Dela nyhet
Nordcupen, ställningen efter delt. #3
17 nov 2019 0 kommentarer
Anmälan senast tisdag till Väsbys deltävling #4
Kul att så många Täbyungdomar letade sig till Ensta där Martins medelbanor fick beröm av flera ungdoma, de bjöd på en del kluriga vägval i det stigrika området. Som vanligt på Nordcupen så var det en glad stämning på TC.
Med 51 startande TOKar så fick Sumpan och Järfälla se sig rejält distanserade denna dag (42 startande var), det räckte dock inte riktigt för att passera Sumpan i totalen (nu försmädliga 4 poäng före oss). Täby i topp i D16, H10 och U1 med Fredrika, Elias och Mattias.
Klubb | Poäng | Starter | 9/11 | 14/11 | 16/11 | Deltagare | Poäng/delt. | |
1 | Järfälla OK | 173 | 168 | 56 | 75 | 42 | 84 | 2,1 |
2 | Sundbybergs IK | 135 | 122 | 48 | 39 | 48 | 57 | 2,4 |
3 | Täby OK | 131 | 117 | 42 | 31 | 58 | 55 | 2,4 |
4 | Attunda OK | 96 | 79 | 33 | 34 | 29 | 39 | 2,5 |
5 | Väsby OK | 84 | 80 | 33 | 26 | 25 | 35 | 2,4 |
Program
- 9 nov Attunda, Rösjön, lång (37/255 från TOK)
- 14 nov (OBS! torsdag) Järfälla nattsprint
- 16 nov Täby, medel, Ensta krog
- 23 nov Väsby, lång, vid klubbstugan
- 30 nov Sundbyberg, sprint (final)
===== Sammanställning per klass (Täbylöpare i fetstil). ========
Klass | 1:a | 2:a | 3:a |
D16 | Fredrika Nordquist | Miia Roller | Doris Iko |
H16 | Jesper Åkesson | Johan Fochsen | Filip Lindqvist |
D16K | (Leopoldine Held) | (Maja Finne) | (Isabelle Boström) |
H16K | (Viktor Sandqvist) | - | - |
D14 | Maja Rundlöf | Malin Strömqvist | Ingrid Johansson |
H14 | Joel Wallner | Jens Fochsen | Noa Helgars |
D14K | Frida Josefsson | Bonnie Carlsten | (Linnéa Sandström) |
H14K | (Love Danielsson) | - | - |
D12 | Alice Hellberg | Astrid Skantze | Amanda Mörkfors |
H12 | Ted Lagerström | Simon Trossing | Max Boström |
D12K | (Sofia Sollenberg) | (Sophia Larsson) | (Irma Jarlemark) |
H12K | Kasper Åberg Ekstrand | (Hugo Sundelin) | (Adam Bechor) |
D10 | Bodil Johansson | Sofia Dell'Orto | Elin Javehed |
H10 | Elias Trossing | Linus Danielsson | Folke Johansson |
U4 | Moa Johansson | (Meja Michelsen) | (Tilde Brederman) |
U3 | (Eskil Isaksson) | (Saga Lindell) | (Alva Smeds) |
U2 | Hampus Siljekvist | Folke Malmström | Rasmus Sigfridsson |
U1 | Mattias Westermark | Isak Persson | Julius Bursjö |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 5 | 3 | Fredrika Nordquist | Täby OK | 1 | 2 | 2 | 7 |
2 | 7 | 3 | Miia Roller | Järfälla OK | 2 | 1 | 4 | 6 |
3 | 11 | 5 | Doris Iko | Täby OK | 3 | 5 | 3 | 3 |
4 | 25 | 10 | Ebba Hörling | Sundbybergs IK | 9 | 8 | 8 | 3 |
5 | 26 | 9 | Madeleine Granath | Väsby OK | 8 | 7 | 11 | 3 |
6 | 30 | 9 | Emelie Lindbom | Sundbybergs IK | 7 | 10 | 13 | 3 |
7 | 31 | 11 | Louise Byström | Bromma-Vällingby SOK | 10 | 9 | 12 | 3 |
8 | 5 | Wilma Josefsson | Väsby OK | 5 | 3 | 2 | ||
9 | 6 | Bella Pedersen | Järfälla OK | 4 | 6 | 2 | ||
10 | 7 | Lisa Wadenbrant | Sundbybergs IK | 6 | 5 | 2 | ||
11 | 13 | Emma Alm | Järfälla OK | 11 | 14 | 2 | ||
12 | 3 | Sigrid Carlsson | Sundbybergs IK | 1 | 3 | |||
13 | 6 | Agnes Damberg | IFK Lidingö SOK | 4 | 1 | |||
14 | 8 | Maja Lilja | IFK Lidingö SOK | 6 | 1 | |||
15 | 9 | Sofia Sundin | Waxholms OK | 7 | 1 | |||
16 | 11 | Emelie Röken | Täby OK | x | 9 | 1 | ||
17 | 12 | Linnea Nordin | Attunda OK | 10 | 1 | |||
18 | Vera Hallgren | OK Österåker | x |
H16
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 5 | 3 | Jesper Åkesson | Järfälla OK | 1 | 3 | 1 | 7 |
2 | 9 | 4 | Johan Fochsen | Waxholms OK | 3 | 4 | 2 | 4 |
3 | 15 | 7 | Filip Lindqvist | Täby OK | 5 | 5 | 5 | 3 |
4 | 24 | 8 | Melker Palm | Järfälla OK | 6 | 10 | 8 | 3 |
5 | 37 | 11 | Anton Mörkfors | Järfälla OK | 15 | 13 | 9 | 3 |
6 | 44 | 15 | Malte Albinsson | OK Österåker | 14 | 17 | 13 | 3 |
7 | 4 | Viktor Sone | Attunda OK | 2 | 2 | 4 | ||
8 | 6 | William Grunder | Järfälla OK | 4 | 4 | 2 | ||
9 | 5 | Erik Bovallius | Järfälla OK | 6 | 3 | 2 | ||
10 | 9 | Linus Nilsson | OK Österåker | 7 | 7 | 2 | ||
11 | 9 | Wilhelm Nordqvist | Waxholms OK | 7 | 8 | 2 | ||
12 | 8 | Gustaf Hofstedt | Täby OK | 11 | 6 | 2 | ||
13 | 11 | Fredrik Ahlberg | Täby OK | 9 | 10 | 2 | ||
14 | 12 | Ludvig Björkstedt | IFK Lidingö SOK | 10 | 12 | 2 | ||
15 | 13 | Theodor Karlsson Brabie | Järfälla OK | 12 | 11 | 2 | ||
13 | Emil Franzén | Sundbybergs IK | 11 | 12 | 2 | |||
17 | 15 | Anton Wällstedt | Järfälla OK | 13 | 15 | 2 | ||
18 | 3 | Marcus Stenebo | Attunda OK | 1 | 3 | |||
19 | 10 | Eskil Widehag | Sundbybergs IK | 8 | 1 | |||
20 | 11 | Marcus Ekman | Täby OK | 9 | 1 | |||
21 | 16 | David Ryderås | Waxholms OK | 14 | 1 | |||
16 | Marcus Lord | Täby OK | 14 | 1 | ||||
23 | 18 | Erik Frankling | IFK Lidingö SOK | x | 16 | 1 | ||
24 | 18 | Olof Melcherson | IFK Lidingö SOK | 16 | 1 | |||
25 | 19 | Liam Morén | Bromma-Vällingby SOK | 17 | 1 | |||
26 | 20 | Viktor Sandqvist | Väsby OK | 18 | 1 | |||
27 | 20 | Jannick Karlsson Brabie | Järfälla OK | 18 | 1 | |||
28 | 21 | Alexander Iggmark | Bromma-Vällingby SOK | 19 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 4 | Leopoldine Held | Sundbybergs IK | 3 | 2 | 2 | ||
4 | Maja Finne | Sundbybergs IK | 2 | 3 | 2 | |||
3 | 3 | Isabelle Boström | Sundbybergs IK | 4 | 1 | x | 2 | |
4 | 3 | Saga Norgren Åkerlund | Järfälla OK | 1 | 4 | 2 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 3 | (Viktor Sandqvist) | Väsby OK | 1 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 11 | 3 | Maja Rundlöf | Väsby OK | 1 | 2 | 8 | 6 |
2 | 15 | 4 | Malin Strömqvist | Attunda OK | 2 | 3 | 10 | 4 |
3 | 16 | 7 | Ingrid Johansson | Sundbybergs IK | 5 | 6 | 5 | 3 |
4 | 17 | 6 | Maja Falk | Sundbybergs IK | 8 | 5 | 4 | 3 |
5 | 21 | 8 | Emelie Holmström | Täby OK | 7 | 8 | 6 | 3 |
6 | 22 | 6 | Ella Lindqvist | Täby OK | 4 | 9 | 9 | 3 |
7 | 3 | Vilma Nilsson | Attunda OK | 1 | 3 | 4 | ||
8 | 4 | Lovisa Nordquist | Täby OK | 3 | 2 | 3 | ||
9 | 6 | Emma Höök | IFK Lidingö SOK | 6 | 4 | 2 | ||
10 | 9 | Elsa Forsberg | Järfälla OK | 10 | 7 | 2 | ||
11 | 12 | Vera Skantze | IFK Lidingö SOK | 10 | 11 | 2 | ||
12 | 3 | Alice Röken | Täby OK | x | 1 | 3 | ||
13 | 9 | (Anna Frankling) | IFK Lidingö SOK | 7 | 1 | |||
14 | 11 | Selma Carlson | Bromma-Vällingby SOK | 9 | 1 | |||
15 | 13 | Stella Östblom | Järfälla OK | 11 | 1 | |||
16 | 14 | Eleonora Dell'Orto | Sundbybergs IK | 12 | 1 | |||
14 | Ebba Westring | Järfälla OK | 12 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 7 | 3 | Joel Wallner | Attunda OK | 1 | 2 | 4 | 6 |
2 | 19 | 5 | Jens Fochsen | Waxholms OK | 9 | 3 | 7 | 3 |
3 | 22 | 5 | Noa Helgars | Täby OK | 3 | 7 | 12 | 3 |
4 | 25 | 8 | Hampus Sundberg | Järfälla OK | 10 | 6 | 9 | 3 |
5 | 26 | 8 | Noah Santalius | Väsby OK | 6 | 10 | 10 | 3 |
6 | 27 | 7 | Emil Anterud | Väsby OK | 5 | 8 | 14 | 3 |
7 | 30 | 7 | Hugo Sjölander | Täby OK | 7 | 18 | 5 | 3 |
8 | 53 | 10 | Wilhelm Grönquist | Sundbybergs IK | 20 | 25 | 8 | 3 |
9 | 53 | 17 | Victor Dannesund | Sundbybergs IK | 16 | 22 | 15 | 3 |
10 | 62 | 21 | Joel Björklund | Attunda OK | 22 | 21 | 19 | 3 |
11 | 73 | 24 | Melvin Ek | Sundbybergs IK | 25 | 26 | 22 | 3 |
12 | 3 | Jonatan Anderson | Järfälla OK | 1 | 3 | 4 | ||
13 | 4 | Marcus Grunder | Järfälla OK | 4 | 2 | 3 | ||
14 | 4 | Erik Nederheim | Täby OK | 2 | 5 | 3 | ||
15 | 3 | Marcus Barboza | Attunda OK | 9 | 1 | 4 | ||
16 | 8 | Axel Balck | Täby OK | 10 | 6 | 2 | ||
17 | 6 | Nils Samrud | IFK Lidingö SOK | 4 | 17 | 2 | ||
18 | 10 | Alexander Dyberg | IFK Lidingö SOK | 8 | 16 | 2 | ||
19 | 13 | Svante Sandvik | Attunda OK | 14 | 11 | 2 | ||
20 | 15 | Elias Ljungdell | Täby OK | 13 | 13 | 2 | ||
21 | 17 | Axel Nordqvist | Waxholms OK | 17 | 15 | 2 | ||
22 | 17 | Erik Wällstedt | Järfälla OK | 15 | 18 | 2 | ||
23 | 14 | Anton Bartsch | Järfälla OK | 21 | 12 | 2 | ||
24 | 16 | Elliot Jonsson | Attunda OK | 14 | 20 | 2 | ||
25 | 15 | Rasmus Lundström | Väsby OK | 13 | 22 | 2 | ||
26 | 20 | Noah Mehreteab | Järfälla OK | 24 | 18 | 2 | ||
27 | 18 | Ludvig Broomé | Järfälla OK | 28 | 16 | 2 | ||
28 | 19 | William Marklund | Järfälla OK | 29 | 17 | 2 | ||
29 | 20 | Elias Pettersson | Järfälla OK | 18 | 31 | 2 | ||
30 | 22 | Erik Lidén | Väsby OK | x | 30 | 20 | 2 | |
31 | 25 | Wilhelm Larsson | Järfälla OK | 23 | 32 | 2 | ||
32 | 13 | Oliver Liwång | IFK Lidingö SOK | 11 | 1 | |||
33 | 14 | Fabian Törnqvist | Attunda OK | 12 | 1 | |||
34 | 21 | Adrian Werner | IFK Lidingö SOK | 19 | 1 | |||
35 | 23 | Manfred Levin | Sundbybergs IK | 21 | 1 | |||
36 | 26 | Love Danielsson | Solna OK | 24 | 1 | |||
37 | 29 | (Eskil Isaksson) | Väsby OK | 27 | 1 | |||
38 | Melvin Ekberg | Sundbybergs IK | x |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 7 | 3 | Frida Josefsson | Väsby OK | 1 | 2 | 4 | 3 |
2 | 9 | 3 | Bonnie Carlsten | Bromma-Vällingby SOK | 3 | 1 | 5 | 3 |
3 | 4 | Linnéa Sandström | Attunda OK | 2 | 3 | 2 | ||
4 | 3 | Alma Barkstedt | Täby OK | 1 | 1 | |||
5 | 4 | Ellen Jonsson | Waxholms OK | 2 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 3 | (Love Danielsson) | Solna OK | 1 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 3 | 3 | Alice Hellberg | Sundbybergs IK | 1 | 1 | 1 | 9 |
2 | 9 | 4 | Astrid Skantze | IFK Lidingö SOK | 4 | 3 | 2 | 4 |
3 | 21 | 7 | Amanda Mörkfors | Järfälla OK | 7 | 5 | 9 | 3 |
4 | 23 | 7 | Fiffi Malmström | Järfälla OK | 5 | 11 | 7 | 3 |
5 | 28 | 6 | Signe Freding | Täby OK | 11 | 13 | 4 | 3 |
6 | 29 | 8 | Julia Pettersson | Järfälla OK | 6 | 17 | 6 | 3 |
7 | 30 | 8 | Linda Strömqvist | Attunda OK | 16 | 6 | 8 | 3 |
8 | 33 | 6 | Sofia Quas | Waxholms OK | 14 | 4 | 15 | 3 |
9 | 34 | 5 | Sara Strömqvist | Attunda OK | 22 | 9 | 3 | 3 |
10 | 41 | 12 | Irma Widehag | Sundbybergs IK | 17 | 14 | 10 | 3 |
11 | 43 | 12 | Selma Sundberg | Sundbybergs IK | 20 | 10 | 13 | 3 |
12 | 45 | 14 | Alice Slars Paulsson | Sundbybergs IK | 15 | 18 | 12 | 3 |
13 | 53 | 16 | Klara Loberg | Järfälla OK | 23 | 16 | 14 | 3 |
14 | 4 | Fanny Karls | Väsby OK | 9 | 2 | 3 | ||
15 | 4 | Anna Frankling | IFK Lidingö SOK | 2 | 12 | 3 | ||
16 | 7 | Ida Röken | Täby OK | 10 | 5 | 2 | ||
17 | 10 | Matilda Modig | Väsby OK | 8 | 8 | 2 | ||
18 | 13 | Alva Gawell | IFK Lidingö SOK | 15 | 11 | 2 | ||
19 | 5 | Sara Liwång | IFK Lidingö SOK | 3 | 1 | |||
20 | 9 | Hanna Karlson | Bromma-Vällingby SOK | 7 | x | 1 | ||
21 | 14 | Alva Smeds | Väsby OK | 12 | 1 | |||
22 | 15 | (Stella Näsman Landh) | Sundbybergs IK | 13 | 1 | |||
23 | 20 | Nora Elkert | Attunda OK | 18 | 1 | |||
24 | 21 | Ellinor Bartels | Attunda OK | 19 | 1 | |||
25 | 21 | (Isabelle Dahlerus) | IFK Lidingö SOK | 19 | 1 | |||
26 | 23 | Irma Jarlemark | IFK Lidingö SOK | 21 | 1 | |||
27 | Elina Håstad | Bromma-Vällingby SOK | x |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 3 | 3 | Ted Lagerström | Attunda OK | 1 | 1 | 1 | 9 |
2 | 15 | 4 | Simon Trossing | Täby OK | 2 | 4 | 9 | 4 |
3 | 19 | 6 | Max Boström | Järfälla OK | 6 | 9 | 4 | 3 |
4 | 21 | 7 | Petter Fochsen | Waxholms OK | 9 | 7 | 5 | 3 |
5 | 25 | 5 | Botvid Simonsson | Sundbybergs IK | 11 | 3 | 11 | 3 |
6 | 27 | 7 | Benjamin Hjertén | Järfälla OK | 5 | 8 | 14 | 3 |
7 | 31 | 6 | Egon Wistedt | Sundbybergs IK | 4 | 11 | 16 | 3 |
8 | 35 | 10 | Carl Örnebrand | Järfälla OK | 8 | 10 | 17 | 3 |
9 | 44 | 14 | Erik Balck | Täby OK | 19 | 13 | 12 | 3 |
44 | 14 | Lukas Sjöblom | Attunda OK | 13 | 19 | 12 | 3 | |
11 | 51 | 9 | Milton Dahlerus | IFK Lidingö SOK | 22 | 22 | 7 | 3 |
12 | 51 | 17 | Victor Granath | Väsby OK | 15 | 18 | 18 | 3 |
13 | 53 | 14 | Albin Persson | Täby OK | 12 | 20 | 21 | 3 |
14 | 65 | 22 | Folke Isaksson | Väsby OK | 24 | 21 | 20 | 3 |
15 | 4 | Edvin Johansson | Väsby OK | 2 | 2 | 4 | ||
16 | 5 | Edvin Wallner | Attunda OK | 3 | 4 | 2 | ||
17 | 5 | Noel Hellberg | Sundbybergs IK | 6 | 3 | 2 | ||
18 | 9 | Gustav Dargin | Täby OK | 7 | x | 8 | 2 | |
19 | 12 | Petter Ljungquist | Täby OK | 10 | 10 | 2 | ||
20 | 14 | Simon Anderson | Järfälla OK | 17 | 12 | x | 2 | |
21 | 16 | Åke Engman | IFK Lidingö SOK | 14 | 16 | 2 | ||
16 | Arthur Lindquist | Järfälla OK | 16 | 14 | 2 | |||
23 | 8 | Arvidas Gunnarsson | Järfälla OK | 25 | 6 | 2 | ||
24 | 19 | Elliot Ljungdell | Täby OK | 17 | 19 | 2 | ||
25 | 23 | Gustav Åkerlund | Väsby OK | 21 | 23 | 2 | ||
26 | 22 | Lorentz Kaikkonen | Järfälla OK | 20 | 26 | 2 | ||
27 | 25 | Alvin Kimblad | Järfälla OK | 26 | 23 | 2 | ||
28 | 25 | John Nyman | Järfälla OK | 23 | 27 | 2 | ||
29 | 29 | Oliver Jonsson | Attunda OK | x | 27 | 29 | 2 | |
30 | 17 | Wilmer Hagrot | Täby OK | 15 | 1 | |||
31 | 17 | Leo Uvhagen | Järfälla OK | 15 | x | 1 | ||
32 | 20 | Oskar Bartsch | Järfälla OK | 18 | 1 | |||
33 | 24 | Filip Sjölander | Täby OK | 22 | 1 | |||
34 | 25 | Felix Öhman | Väsby OK | 23 | 1 | |||
35 | 26 | Albin Myringer | Bromma-Vällingby SOK | 24 | 1 | |||
36 | 27 | Mose Grafström | Attunda OK | 25 | 1 | |||
27 | Hugo Skogsberg | Bromma-Vällingby SOK | 25 | 1 | ||||
38 | 28 | Anton Granholm | Järfälla OK | 26 | 1 | |||
39 | 30 | (Simon Sjölund) | Järfälla OK | 28 | 1 | |||
40 | 30 | Lukas Lindström | Täby OK | 28 | 1 | |||
41 | 31 | Arvid Mellergård | Järfälla OK | 29 | 1 | |||
42 | 32 | Axel Högberg | Täby OK | 30 | 1 | |||
43 | 33 | Edvin Björklund | Järfälla OK | 31 | 1 | |||
44 | David Eidefors | Sundbybergs IK | x |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 3 | Sofia Sollenberg | Järfälla OK | 1 | 1 | 2 | ||
2 | 3 | Sophia Larsson | OK Österåker | 1 | 1 | |||
3 | 4 | (Irma Jarlemark) | IFK Lidingö SOK | 2 | 1 | |||
4 | Sigrid Alm | Järfälla OK | 2 | x | 1 | |||
5 | Signe Albinsson | OK Österåker | x | |||||
Evelina Gönczi | Järfälla OK | x |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 9 | 3 | Kasper Åberg Ekstrand | Järfälla OK | 6 | 2 | 1 | 3 |
2 | 3 | Hugo Sundelin | Järfälla OK | 1 | 2 | 2 | ||
3 | 3 | Adam Bechor | Järfälla OK | 4 | 1 | 2 | ||
4 | 5 | Simon Sjölund | Järfälla OK | 3 | 4 | 2 | ||
5 | 4 | (Arvid Mellergård) | Järfälla OK | 2 | 1 | |||
6 | 5 | Emil Krigsman | Sundbybergs IK | 3 | 1 | |||
7 | 7 | (Lukas Lindström) | Täby OK | 5 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 5 | 3 | Bodil Johansson | Sundbybergs IK | 1 | 1 | 3 | 7 |
2 | 5 | 3 | Sofia Dell'Orto | Sundbybergs IK | 2 | 2 | 1 | 7 |
3 | 15 | 6 | Elin Javehed | Täby OK | 4 | 4 | 7 | 3 |
4 | 15 | 7 | Ida Pettersson | Järfälla OK | 5 | 5 | 5 | 3 |
5 | 28 | 9 | Saga Hellberg | Sundbybergs IK | 7 | 7 | 14 | 3 |
6 | 31 | 10 | Emilia Dargin | Täby OK | 14 | 9 | 8 | 3 |
7 | 42 | 15 | Mia Lagerström | Attunda OK | 13 | 14 | 15 | 3 |
8 | 50 | 15 | Moa Persson | Täby OK | 19 | 13 | 18 | 3 |
9 | 56 | 18 | Nova Falk | Sundbybergs IK | 16 | 18 | 22 | 3 |
10 | 58 | 15 | Lilly Slars Paulsson | Sundbybergs IK | 28 | 17 | 13 | 3 |
11 | 70 | 22 | Cornelia Näsman Landh | Sundbybergs IK | 27 | 20 | 23 | 3 |
12 | 5 | Greta Sandvik | Attunda OK | 3 | 4 | 2 | ||
13 | 8 | Ida Hellberg | Sundbybergs IK | 8 | 6 | 2 | ||
14 | 8 | Stella Näsman Landh | Sundbybergs IK | 6 | 9 | 2 | ||
15 | 4 | Ellen Wickbom Westman | Sundbybergs IK | 15 | 2 | 3 | ||
16 | 12 | Julia Holmström | Täby OK | 10 | 10 | 2 | ||
17 | 10 | Lovisa Nederheim | Täby OK | 12 | 8 | 2 | ||
18 | 11 | Dagny Iko | Täby OK | 9 | 16 | 2 | ||
19 | 14 | Iris Ahlqvist | Täby OK | 16 | 12 | 2 | ||
20 | 13 | Torun Berneklint Rhedin | Waxholms OK | 11 | 19 | 2 | ||
21 | 13 | Vera Sundberg | Sundbybergs IK | 11 | 20 | 2 | ||
22 | 14 | Julia E Pettersson | Järfälla OK | 20 | 12 | 2 | ||
23 | 17 | Ingrid Engman | IFK Lidingö SOK | 25 | 15 | 2 | ||
24 | 20 | Irma Helgars | Täby OK | 18 | 25 | 2 | ||
25 | 23 | Isabelle Dahlerus | IFK Lidingö SOK | 23 | 21 | 2 | ||
26 | 23 | Meja Helgars | Täby OK | 21 | 27 | 2 | ||
27 | 28 | Elsa Wanek Terry | IFK Lidingö SOK | 26 | 26 | 2 | ||
28 | 30 | Livia Sandström | Attunda OK | 30 | 28 | 2 | ||
29 | 5 | Ebba Frendelius | IFK Lidingö SOK | 3 | 1 | |||
30 | 8 | (Alva Gawell) | IFK Lidingö SOK | 6 | 1 | |||
31 | 12 | Ingrid Samrud | IFK Lidingö SOK | 10 | 1 | |||
32 | 13 | Sigrid Myringer | Bromma-Vällingby SOK | 11 | 1 | |||
33 | 19 | Märta Nilsson | Waxholms OK | 17 | 1 | |||
34 | 19 | Esther Oliv | Sundbybergs IK | x | 17 | 1 | ||
35 | 21 | Ella Ljungdell | Täby OK | 19 | 1 | |||
36 | 23 | Livia Quas | Waxholms OK | 21 | x | 1 | ||
37 | 24 | Elin Smeds | Väsby OK | 22 | 1 | |||
38 | 24 | (Lydia Nordlund) | Sundbybergs IK | U2 | 22 | U2 | 1 | |
39 | 25 | Amalia Renström | Sundbybergs IK | 23 | 1 | |||
40 | 26 | Elin Stenkvist | Waxholms OK | 24 | 1 | |||
41 | 26 | Astrid Nilsson | Waxholms OK | 24 | x | 1 | ||
42 | 31 | Betty Persson | Sundbybergs IK | 29 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 9 | 3 | Elias Trossing | Täby OK | 5 | 1 | 3 | 5 |
2 | 10 | 4 | Linus Danielsson | Solna OK | 3 | 2 | 5 | 4 |
3 | 22 | 5 | Folke Johansson | Sundbybergs IK | 8 | 3 | 11 | 3 |
4 | 23 | 6 | Malte Hallman | Attunda OK | 4 | 4 | 15 | 3 |
5 | 23 | 8 | Vincent Rylander | Väsby OK | 10 | 7 | 6 | 3 |
6 | 31 | 8 | Viktor Nygren | Väsby OK | 15 | 6 | 10 | 3 |
7 | 31 | 11 | Wilmer Carlstein | IFK Lidingö SOK | 9 | 9 | 13 | 3 |
8 | 31 | 11 | Theo Santalius | Väsby OK | 11 | 11 | 9 | 3 |
9 | 33 | 6 | Samuel Andersson | Järfälla OK | 24 | 5 | 4 | 3 |
10 | 46 | 16 | Maximilian Mazya | Attunda OK | 14 | 16 | 16 | 3 |
11 | 48 | 12 | David Nyman | Järfälla OK | 20 | 10 | 18 | 3 |
12 | 53 | 15 | Gustav Bursjö | Sundbybergs IK | 16 | 13 | 24 | 3 |
13 | 57 | 20 | Fabian Freding | Täby OK | 19 | 18 | 20 | 3 |
14 | 3 | Kuzey Basol | Täby OK | 2 | 1 | 5 | ||
3 | Deniz Basol | Täby OK | 1 | 2 | 5 | |||
16 | 8 | Max Lindqvist | Täby OK | 6 | 7 | 2 | ||
17 | 8 | Erik Ljungquist | Täby OK | 6 | 8 | 2 | ||
18 | 10 | Noel Kimblad | Järfälla OK | 12 | 8 | 2 | ||
19 | 14 | Jamie Roller | Järfälla OK | x | 14 | 12 | 2 | |
20 | 14 | Vilhelm Askehed | Täby OK | 12 | 19 | 2 | ||
21 | 15 | Adrian Antonsson | Attunda OK | 13 | 20 | 2 | ||
22 | 19 | Justus Hedin | Järfälla OK | 23 | 17 | 2 | ||
23 | 17 | Alve Wistedt | Sundbybergs IK | 15 | 25 | 2 | ||
24 | 19 | William Lindelöf | Sundbybergs IK | 25 | 17 | 2 | ||
25 | 24 | Vilmer Ljungqvist | Waxholms OK | 22 | U2 | 23 | 2 | |
26 | 21 | Nestor Blomqvist | Väsby OK | 26 | 19 | 2 | ||
27 | 23 | Emton Insulander | Järfälla OK | 21 | 26 | 2 | ||
28 | 23 | Albin Sandeberg | Waxholms OK | 21 | U2 | 27 | 2 | |
29 | 16 | Jonathan Christiansson | Täby OK | 14 | 1 | |||
30 | 19 | Edvin Carlstein | IFK Lidingö SOK | 17 | 1 | |||
31 | 20 | Morgan Rånman | Väsby OK | 18 | x | 1 | ||
32 | 22 | Love Södlind | Järfälla OK | 20 | 1 | |||
33 | 24 | Anton Termaenius | Täby OK | 22 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 5 | 3 | Moa Johansson | Väsby OK | 1 | 2 | 2 | 3 |
2 | 3 | Meja Michelsen | Järfälla OK | U3 | 1 | 1 | ||
3 | Tilde Brederman | Väsby OK | U3 | 1 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 4 | Eskil Isaksson | Väsby OK | 2 | H14 | 2 | 2 | |
2 | 5 | Saga Lindell | Täby OK | 4 | 3 | 2 | ||
3 | 3 | (Alva Smeds) | Väsby OK | D12 | 1 | 1 | ||
3 | (Tilde Brederman) | Väsby OK | 1 | U4 | 1 | |||
5 | 5 | (Meja Michelsen) | Järfälla OK | 3 | U4 | 1 | ||
6 | 6 | Melker Johansson | Attunda OK | 4 | 1 | |||
7 | 7 | Lilly Björk | Sundbybergs IK | 5 | 1 | |||
8 | 8 | Elly Kastenholm Tenn | Attunda OK | 6 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 8 | 4 | Hampus Siljekvist | Järfälla OK | 3 | 3 | 2 | 3 |
2 | 19 | 5 | Folke Malmström | Järfälla OK | 4 | 12 | 3 | 3 |
3 | 23 | 6 | Rasmus Sigfridsson | Väsby OK | 12 | 4 | 7 | 3 |
4 | 25 | 8 | Love Åberg Ekstrand | Järfälla OK | 10 | 9 | 6 | 3 |
5 | 38 | 13 | Miranda Mazya | Attunda OK | 11 | 15 | 12 | 3 |
6 | 3 | Melker Hallman | Attunda OK | 2 | 1 | 2 | ||
3 | Melvin Binnberg | Järfälla OK | 1 | 2 | 2 | |||
8 | 7 | Moa Mellqvist | Attunda OK | 5 | 6 | 2 | ||
9 | 10 | Hugo Rundlöf | Väsby OK | 8 | 10 | 2 | ||
10 | 7 | Tilda Johansson | Attunda OK | 17 | 5 | 2 | ||
11 | 10 | Edwin Svedbrant | Solna OK | 18 | 8 | 2 | ||
12 | 12 | Emma Nygren | Väsby OK | 19 | 10 | 2 | ||
13 | 16 | Oliver Svedbrant | Solna OK | 17 | 14 | 2 | ||
14 | 13 | Emil Söderström | Sundbybergs IK | 21 | 11 | 2 | ||
15 | 15 | Lydia Nordlund | Sundbybergs IK | 21 | D10 | 13 | 2 | |
16 | 17 | Iris Da Silva | Waxholms OK | 23 | 15 | 2 | ||
17 | 20 | Walter Lindquist | Järfälla OK | 22 | 18 | 2 | ||
18 | 22 | Franz Engman | IFK Lidingö SOK | 20 | 22 | 2 | ||
19 | 3 | (Albin Sandeberg) | Waxholms OK | H10 | 1 | H10 | 1 | |
20 | 6 | Edvin Flodell | Väsby OK | 4 | 1 | |||
21 | 7 | Adil Nygren Massaoudi | Järfälla OK | 5 | 1 | |||
22 | 8 | Gustav Iggmark | Bromma-Vällingby SOK | 6 | 1 | |||
23 | 9 | Siri Håstad | Bromma-Vällingby SOK | 7 | 1 | |||
9 | Erik Pinner | Järfälla OK | 7 | 1 | ||||
25 | 10 | (Elin Smeds) | Väsby OK | D10 | 8 | 1 | ||
26 | 11 | Malin Saarinen | Sundbybergs IK | 9 | 1 | |||
11 | Fred Faxéus | Täby OK | 9 | 1 | ||||
28 | 13 | (Vilmer Ljungqvist) | Waxholms OK | H10 | 11 | H10 | 1 | |
29 | 15 | Ebba Skantze | IFK Lidingö SOK | 13 | 1 | |||
15 | Linus Holm | Waxholms OK | 13 | 1 | ||||
31 | 16 | Arvid Sollenberg | Järfälla OK | 14 | 1 | |||
32 | 16 | Liv Saxin | Järfälla OK | U1 | 14 | 1 | ||
33 | 17 | Joar Persson | Sundbybergs IK | 15 | 1 | |||
34 | 18 | Ellie Björklund | Attunda OK | U1 | 16 | 1 | ||
18 | (Emil Krigsman) | Sundbybergs IK | 16 | H12K | 1 | |||
36 | 21 | Loke Hultqvist | Järfälla OK | 19 | 1 | |||
37 | 22 | Ellen Pinner | Järfälla OK | 20 | 1 | |||
38 | 26 | Léon Thudén | Waxholms OK | 24 | 1 | |||
39 | 27 | Hugo Åberg | Väsby OK | 25 | 1 | |||
40 | 28 | Oskar Lindbom | Sundbybergs IK | 26 | 1 |
Poäng Bästa möjliga Namn Klubb 9/11 14/11 16/11 Klubbpoäng
1 | 3 | 3 | Mattias Westermark | Täby OK | 1 | 1 | 1 | 3 |
2 | 11 | 4 | Isak Persson | Täby OK | 4 | 5 | 2 | 3 |
3 | 44 | 8 | Julius Bursjö | Sundbybergs IK | 17 | 21 | 6 | 3 |
4 | 7 | Edvin Pettersson | Järfälla OK | 5 | 8 | 2 | ||
5 | 5 | Elias Sandeberg | Waxholms OK | 10 | 3 | 2 | ||
6 | 6 | Folke Wällstedt | Järfälla OK | 12 | 4 | 2 | ||
7 | 9 | Ruben Blomqvist | Väsby OK | 11 | 7 | 2 | ||
8 | 8 | Filip Sone | Attunda OK | 6 | 16 | 2 | ||
9 | 11 | Nellie Binnberg | Järfälla OK | 9 | 14 | 2 | ||
11 | Penny Da Silva | Waxholms OK | 14 | 9 | 2 | |||
11 | 10 | Jacob Hellebro | Järfälla OK | 17 | 8 | 2 | ||
12 | 9 | Mary Rylander | Väsby OK | 20 | 7 | 2 | ||
13 | 15 | Ida Kastenholm Tenn | Attunda OK | 13 | 17 | 2 | ||
14 | 14 | Axel Röckert | Sundbybergs IK | 19 | 12 | 2 | ||
15 | 13 | Emil Röckert | Sundbybergs IK | 20 | 11 | 2 | ||
16 | 12 | Juni Rylander | Väsby OK | 22 | 10 | 2 | ||
17 | 4 | Emil Tofte | Järfälla OK | 2 | 1 | |||
4 | Sam Klasson | Täby OK | 2 | 1 | ||||
19 | 5 | Moa Sundberg | Järfälla OK | 3 | 1 | |||
5 | Louise Bartsch | Järfälla OK | 3 | 1 | ||||
21 | 6 | Hampus Runeborg Sjöblom | Attunda OK | 4 | 1 | |||
22 | 7 | Victor Juresic | Sundbybergs IK | 5 | 1 | |||
23 | 8 | Ellen Mellqvist | Attunda OK | 6 | 1 | |||
24 | 9 | Victoria Minas | Sundbybergs IK | 7 | 1 | |||
25 | 10 | Alicia Olson | Sundbybergs IK | 8 | 1 | |||
26 | 11 | (Liv Saxin) | Järfälla OK | 9 | U2 | 1 | ||
27 | 12 | Malte Forsberg | Järfälla OK | 10 | 1 | |||
28 | 13 | Edith Renström | Sundbybergs IK | 11 | 1 | |||
29 | 14 | Malte Lundblad | Järfälla OK | 12 | 1 | |||
30 | 15 | Oliver Binnberg | Järfälla OK | 13 | 1 | |||
15 | Albin Flodell | Väsby OK | 13 | 1 | ||||
32 | 16 | Lars Ahlqvist | Täby OK | 14 | 1 | |||
33 | 17 | Primus Lindström | Sundbybergs IK | 15 | 1 | |||
34 | 17 | (Ellie Björklund) | Attunda OK | 15 | U2 | 1 | ||
35 | 17 | Melde Holmborn | Attunda OK | 15 | 1 | |||
36 | 20 | Theodor Wanek Terry | IFK Lidingö SOK | 18 | 1 | |||
37 | 21 | Frida Jonsson | Järfälla OK | 19 | 1 | |||
38 | 22 | Adam Lundin | Järfälla OK | 20 | 1 | |||
39 | 24 | Levi Mellergård | Järfälla OK | 22 | 1 | |||
40 | 25 | Esther Berneklint Rhedin | Waxholms OK | 23 | 1 |